четвер, 22 січня 2015 р.

Excuse me, sir

От не розумію я японських туристів з їх фотоапаратами. Набіжать, обклацають все що можна зі всіх боків і біжать далі. Завжди цікаво було, чи бачать вони взагалі те, що фотографують.
Сонячна Прага, кінець літа. Через дорогу від мене Jiráskův most. Влтава пахне рибою і прохолодою. Задерши голову чекаю зеленого сигналу світлофора, коли раптом: 
– “Excuse me, sir” – звідкись знизу. 
Виходжу з нірвани. Прохолодна річка витікає з думок повільно і неспішно. По ній пропливає кам’яний Празький Град. Я вже, було, майже здивувався тому, що він може пливти як знову це: 
– “Excuse me, sir!” 
Турист-японець. Прямісінько переді мною. 
Дуже не до речі згадую всі півтори фрази Чеською з свого арсеналу. Повільніше за Празький Град підпливає англійська. І ось я вже готовий, але запізно. Японець завдає вирішального удару. Це вже не вазарі, це іппон. 
– “Котрий з цих будинків танцюючий” – питає мене нащадок самураїв, впевненим жестом показуючи обох можливих кандидатів. 
Я точно знаю, що той, що ліворуч мене. Але обертаюся, щоб перевірити. Бо від людей, які називають свіжі овочі “черствими потравинами” можна сподіватися чого завгодно. Може цей їхній будинок щогодини елегантим па переходить на іншу сторону вулиці, перестрибуючи напис Pozor! Tram! 
Але за спиною все гаразд. Танцюючий будинок явно не збираєтся покидати свого місця, а інший кандидат – геть собі статечний, поважний, великий і з баштами. Ну не до снаги йому ні фокстрот, ні пасодобль. 
“А самі то ви як думаєте, пане самурай?” – відповідаю. “От же він, танцюючий, як на фото, що ви зранку дивилися в ґуґл-мапах. Ну невже, невже ви не бачите?!! Він же такий легкий, так грайливо охопив талію своєї башти…” 
Відповідаю безмовно, натомість стримано витягуючи ліву руку в сторону танцюриста. 
Дякую! Клац-клац-клац! Відповідає японець і зникає за поворотом…
Десь в далекій Японії мій мимовільний знайомий буде розглядати десятки тисяч фото з різних куточків світу. І буде там будинок, що танцює. “І тут я був” – випалить він скоромовкою. Але чи згадає, що Влтава пахне рибою і прохолодою?

Немає коментарів:

Дописати коментар