четвер, 28 квітня 2011 р.

Як я сенсорні клавіші в Acer Aspire 5920g під Linux боров

Я довго і нудно боровся з цією проблемою і, схоже, таки переміг.
Дома для девелопенту використовую хоч і не нову і може трохи гламурнувату проте досить непогану залізячку Acer Aspire 5920g. Все ніби й нічого, та є в нього одна болячка - сенсорні мультимедійні клавіші в правій частині клавіатури. Дурість ситуації в тому, що якщо одну з цих клавш чіпляєш пальцем (а стається це трохи частіше, ніж регулярно) вилазить контекстне меню, або який небудь інший PageUp. Тому було патологічне бажання відключити цю радість к бісовій матері.
Натхнення писати про те де я лазив і що шукав особливого нема (спати якось підозріло хочеться), тому швидкий рецепт:
Дивимся список пристроїв вводу. Для цього cat /proc/bus/input/devices і шукаємо там девайси, про які сказано, що вони "SynPS/2 Synaptics TouchPad". Таких для мого Ацера є два, і один з них якраз ці підлі клавіші. Їх треба вимкнути, але бажано таки залишити живим тачпад. Власне от секція конфігу для тачпада:

I: Bus=0011 Vendor=0002 Product=0007 Version=81b1
N: Name="SynPS/2 Synaptics TouchPad"
P: Phys=isa0060/serio4/input0
S: Sysfs=/devices/platform/i8042/serio4/input/input0
U: Uniq=
H: Handlers=mouse0 event0
B: EV=b
B: KEY=420 3000f 0 0 0 0
B: ABS=11000003

Найцікавіші речі тут у секції Handlers. Правду кажучи цікава річ одна - event0. Тобто тачпад в нас працює через цей самий event0, решта зайве. Тепер залишилося підправити Х для того, щоб залишити реакцію лише на тачпад. Ласкаво просимо в /ets/X11/xorg.conf.d/ Десь тут повинен бути файлик з назвою, що містить synaptics.conf (у мене він називався 50-synaptics.conf). Відкриваємо файл і шукаємо стрічку MatchDevicePath "/dev/input/event*" i міняємо event* на event0. Зміни зберігаємо. Далі rcxdm restart і профіт.
Всі знущання проводилися на openSuSE 11.4
Приємної роботи.
П.С. Для мене це все шаманство, треба вчити матчастину в лінуксі, бо біда. Чомусь для девелопменту він мені зручніший за вінду, а от сказати, що добре його знаю язик не повертається. Буду радий критиці і поясненням.

Немає коментарів:

Дописати коментар